Пятница, 03.05.2024, 22:06:14   Приветствую Вас, Гость · RSS
Открытый урок [21]
Файлы, содержащие разработки уроков.
Полезности [29]
Здесь размещены файлы, которые могут оказать неоценимую помощь при подготовке и проведении уроков.
Официальные документы [6]
Здесь размещены официальные документы школы.
Рефераты [15]
Рефераты обо всем и для всех: учителям, учащимся, студентам.
Сочинениеләр (иншалар) [10]
Укучыларга ярдәмлек.
Книги [14]
Китаплар [12]
Тесты по физике [13]
Готовимся к ЕГЭ [22]
Готовимся к ГИА [22]
Стандарты и программы [3]
Главная » Файлы » Полезности

Календарно-тематическое планирование преподавания татарского языка в 8 классе
[ Скачать с сервера (37.0 Kb) ] 21.02.2008, 12:21:06

Татарстан Республикасының Мәгариф министрлыгы тарафыннан расланып тәкъдим ителгән 8 нче сыйныф өчен “Татар теле”, 2007 нче ел (авторы: М.З. Зәкиев) дәреслегенә һәм “Татар урта гомуми белем мәктәпләре өчен татар теленнән программа”га (Казан, “Мәгариф нәшрияты, 2003 ел) нигезләнеп язылган тематик план темаларны күрсәтү белән чикләнә.

Тематик план, программа материалын 102 сәгатькә бүлеп, атнага 3 сәгать исәбеннән төзелде.

Авторы: Авзалова М.М.

Һәм:

Татарстан Республикасының Мәгариф министрлыгы тарафыннан расланып тәкъдим ителгән 8 нче сыйныф өчен “Татар теле”, 1998 ел (авторы: М.З. Зәкиев) дәреслегенә һәм “Татар урта мәктәпләр өчен татар теленнән программа”га (2000 ел) нигезләнеп язылган тематик план фән нигезләре буенча мәҗбүри нәтиҗәлелеккә ирешүне күздә тотып төзелде. Календарь-тематик планның эчтәлеген мәктәптә үзләштерелергә, камилләштерелергә тиешле гомумкүнекмәләр, татар теле курсы буенча махсус белем һәм күнекмәләр тәшкил итә.

Тематик план, программа материалын 68 сәгатькә бүлеп, атнага 2 сәгать исәбеннән төзелде.

Укучыларының белем дәрәҗәсенә карап укытучы бүлекләр һәм темалар өчен бүленгән сәгатьләр санына үзгәреш кертә ала. Укыту процессына кертелергә тиешле төбәк, мәктәп компонентын да укытучы үз мөмкинлекләреннән чыгып планлаштыра.

Ярдәм йөзеннән татар теленнән тулы курс (V-XI класс) өчен бәйләнешле сөйләм үстерү сәгатьләренең якынча классларга бүленеше тәкъдим ителә.

Авторлары: Кәримова Ф.С. – ӨПББИ, югары категорияле методист; Исхакова Р.М. – югары категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы ((Чаллы Өзлксез педагогик белем бирү институтының Гыйльми советы карары нигезендә басыла, 2006 ел).

Категория: Полезности | Добавил: ilbyak-school | Автор: Авзалова М.М.
Просмотров: 12214 | Загрузок: 2011 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 3.3/7 |

1 Айсылу
Рэхмт! biggrin

2 Галимзянова Разина Юрисовна
Разина (08.11ю2009)
Хочется от всего сердца поблагодарить составителей тематических планов по татарскому языку.Хотелось бы узнать,не смогли бы вы разместить тематическое планирование уроков родной литературы 8, 6 классы. Заранее благодарю вас .