Пятница, 17.05.2024, 12:16:39   Приветствую Вас, Гость · RSS
Открытый урок [21]
Файлы, содержащие разработки уроков.
Полезности [29]
Здесь размещены файлы, которые могут оказать неоценимую помощь при подготовке и проведении уроков.
Официальные документы [6]
Здесь размещены официальные документы школы.
Рефераты [15]
Рефераты обо всем и для всех: учителям, учащимся, студентам.
Сочинениеләр (иншалар) [10]
Укучыларга ярдәмлек.
Книги [14]
Китаплар [12]
Тесты по физике [13]
Готовимся к ЕГЭ [22]
Готовимся к ГИА [22]
Стандарты и программы [3]
Главная » Файлы » Китаплар

Азнакай муниципаль районы шартларында мәктәп һәм гаилә берлеге
[ Скачать с сервера (67.6 Kb) ] 27.08.2007, 15:46:45

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы
Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты
Азнакай муниципаль районы мәгариф бүлеге

Азнакай муниципаль районы шартларында мәктәп һәм гаилә берлеге
(педагогик дайджест)

Азнакай муниципаль районы мәгариф бүлеге методсовет карары нигезендә басыла.

Рецензент: Д.Р. Гыйләҗев, Азнакай муниципаль районы мәгариф бүлеге башлыгы.

ЭЧТӘЛЕК

Мәктәп һәм гаилә − милли тәрбия бишеге. Ильясова Илгизә Миркасыйм кызы, Мәгариф өлкәсендә мәгълүмати-методик тәэмин һәм контроль буенча республика үзәге филиалының Азнакай муниципаль районы милли мәгариф эше буенча баш белгече.

Әти-әниләр белән кулга-кул. Уразай авылы муниципаль урта гомумбелем бирү мәктәбенең башлангыч класс укытучысы Лотфуллина Фәйрүзә Миргали кызы.

Әтием − минем горурлыгым. Сарлы авылы муниципаль урта гомумбелем мәктәбенең 5 нче сыйныф класс җитәкчесе Усманова Рәмзия Әксән кызы.

Җәмгыятьне лаеклы шәхес тәрбияләү − уртак бурычыбыз. Азнакай шәһәре 7 нче муниципаль гомуми урта белем бирү мәктәбенең X "А" классы җитәкчесе Абдуллина Рәисә Вагыйз кызы.

Башлангыч класс укучыларында уңай гадәтләр формалаштыруда класс җитәкчесе һәм ата-аналарның бердәм эш тәҗрибәсе. Азнакай шәһәре гимназиясе югары категорияле башлангыч класс укытучысы Гарипова Рузалия Дамир кызы.

Ата-аналар белән эшне оештыруда Ризаддин Фәхреддин хезмәтләреннән файдалану. Шефыйкова Н.Р.,Карамалы авылы гомуми урта белем бирү мәктәбенең тәрбия эшләре буенча директор урынбасары.

Бала тәрбияләүдә гаиләнең роле (I-IV класс укучыларының ата-аналар җыелышы). Рәшитова А.К., Азнакай шәһәре 8 нче урта мәктәбенең милли эшләр буенча директор урынбасары.

Иҗади потенциалга ия булган әхлаклы шәхес тәрбияләүдә мәктәп һәм гаиләнең роле. Гимаева Рәзилә Хәмит кызы, Татар Шуганы авылы муниципаль гомуми урта белем мәктәбенең 11 нче класс җитәкчесе.

Гаилә һәм балалар белән эшләү тәҗрибәсеннән. Азнакай шәһәре Яшь туристлар станциясенең өстәмә белем бирү педагогы Гарипова Тәкъсимә Миңнеяр кызы.

Җәмгыятькә лаеклы шәхес тәрбияләү – уртак бурычыбыз. Рәисә Абдуллина, I категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы, Х "А" классы җитәкчесе.

Эшлекле уен "Һөнәрләр эзлибез". Педагог-организатор Нәбиева Сирина, Хәмидуллина Айзәрә.

Сценарий внеклассного мероприятия "Балачакка сәяхәт". Шәфыйкова Н.Р., Карамалы гомуми урта белем бирү мәктәбенең тәрбия эшләре буенча директор урынбасары, гомуми урта белем бирү мәктәбенең педагог-оештыручысы

Ата-аналар өчен анкеталар пакеты "Гаилә мөнәсәбәтләре". Шәфыйкова Н.Р., Карамалы гомуми урта белем бирү мәктәбенең тәрбия эшләре буенча директор урынбасары; Вәлиева Л.Т., Карамалы гомуми урта белем бирү мәктәбенең педагог-оештыручысы.

Ягез әле, әниләр-әбиләр. Баһманова Р.Р., Карамалы гомуми урта белем бирү мәктәбенең башлангыч сыйныфлар укытучысы.

Әтием – минем горурлыгым (әтиләр белән «Түгәрәк өстәл» артында педагогик мәсьәләләр чишү). Мөхәммәдиева Минзилә Миргали кызы.

Ата-аналар җыелышы үрнәкләре. Азнакай шаһәре 1 нче муниципаль гомуми урта белем бирү мәктәбенең 11 нче "А" классы җитәкчесе Абдуллина Равилә Сахип кызы.

Отпечатано в ООО «Азнакаевская типография», г. Азнакаево, ул. М. Хасанова, 12. Заказ №583. Тираж 150 шт. 2006 г.

Категория: Китаплар | Добавил: ilbyak-school | Автор: Методсовет
Просмотров: 5181 | Загрузок: 546 | Рейтинг: 5.0/6 |