Четверг, 02.05.2024, 11:47:14   Приветствую Вас, Гость · RSS
Открытый урок [21]
Файлы, содержащие разработки уроков.
Полезности [29]
Здесь размещены файлы, которые могут оказать неоценимую помощь при подготовке и проведении уроков.
Официальные документы [6]
Здесь размещены официальные документы школы.
Рефераты [15]
Рефераты обо всем и для всех: учителям, учащимся, студентам.
Сочинениеләр (иншалар) [10]
Укучыларга ярдәмлек.
Книги [14]
Китаплар [12]
Тесты по физике [13]
Готовимся к ЕГЭ [22]
Готовимся к ГИА [22]
Стандарты и программы [3]
Главная » Файлы » Рефераты

Страницы: « 1 2

В данном архивном файле курсовая работа по программированию на языке высокого уровня Turbo C Галимжанова Альберта Фуатовича.
Рефераты | Просмотров: 2832 | Загрузок: 379 | Добавил: ilbyak-school | Дата: 30.03.2007 | Рейтинг: 5.0/5 | Комментарии (0)

Багманова Элвираның рефераты.

Галиәсгар Камал — «татар драма әдәбиятының атасы, татар сәхнәсе өчен аның башлап тууыннан 16 нчы елларгача үзенең әсәрләре зур байлык бирә килгән язучы. Алай гына да түгел ул үзе театр тудыру эшендә күп булышлык кылды»,— дип билгели Галимҗан Ибраһимов. [6; 383]

Чыннан да, Г. Камал драматургия остасы. Иҗатының башлангыч чорында ук инде ул «Бәхетсез егет», «Өч бәдбәхет» пьесаларын яза. Бу әсәрләрндә язучы милләт язмышын күтәрә.

Г. Камал – күпкырлы талант иясе. Ул оста драматург кына түгел , ә театр эшлеклесе, журналист, художник, карикатурист та булып эшли. Шулай ук Г. Камал татар милли театрын оештыра һәм аны үстерүгә зур өлеш кертә.

Рефераты | Просмотров: 25056 | Загрузок: 3091 | Добавил: ilbyak-school | Дата: 19.02.2007 | Рейтинг: 3.7/36 | Комментарии (23)

Багманова Эльвираның диплом эше.

Кардәш булмаган телләрнең фразеологиясен өйрәнүгә багышланган бу диплом эшенең нигезен чагыштырма һәм синхроник тасвирлаучы методлар тәшкил итәләр.

Диплом эшенең гамәли әһәмияте дә зур дип уйларга кирәк, чөнки соңгы елларда ана теле аша чит телләр укыту методикасы эшләнә һәм эшкәртелә башлады. Һәм бу эшкә диплом эше аз гына булса да өлеш кертә алса, бурыч үтәлде дип санарга булыр иде. Бу материаллар студентларга курс эшләрен язарга ярдәм итәр дип ышанырга кирәк. Бу эштә анализ өчен китерелгән мисаллар, кушымтада бирелгән фразеолагизмнарның кыскача сүзлекчәсе мәктәпләрдә фразеология темасын үзләштергәндә, бигрәк тә чит тел нигезләре белән таныштырганда, укучыларның сөйләм телен баетуда һәм дөрес сөйләшергә, язарга өйрәткәндә файдалы булыр дип фараз ителә.

Рефераты | Просмотров: 5266 | Загрузок: 619 | Добавил: ilbyak-school | Дата: 09.02.2007 | Рейтинг: 5.0/3 | Комментарии (0)

Вопросы, рассматриваемые в данной работе: какие бывают конфликты, причины конфликтов, управление конфликтами, об умении располагать к себе людей.

Существуют различные определения конфликта, и все они подчеркивают наличие противоречия, которое принимает форму разногласий, если речь идет о взаимодействии людей. Конфликты могут быть скрытыми или явными, но в основе их всегда лежит отсутствие согласия между двумя или более сторонами – лицами или группами.

Важно не уничтожать все условия для возникновения конфликтов, а научиться правильно ими управлять. Чтобы направить конфликты в конструктивное русло, необходимо уметь их анализировать, понимать их причины и возможные следствия. При эффективном управлении конфликтом его последствия могут играть положительную роль. Это особенно важно при педагогических конфликтах, так как они всегда имеют воспитательное значение.

Рефераты | Просмотров: 11325 | Загрузок: 1546 | Добавил: ilbyak-school | Дата: 12.10.2006 | Рейтинг: 4.5/4 | Комментарии (0)

Реферат. Формат .doc. Что такое "знания" и что такое "качество знаний"? Тесты - как средство выявления качества усвоения.
Рефераты | Просмотров: 6673 | Загрузок: 1118 | Добавил: ilbyak-school | Дата: 19.06.2006 | Рейтинг: 4.8/6 | Комментарии (3)